Belgin TURAN

Şanlıurfa doğumlu. Lise tahsilini Şanlıurfa’da tamamladı.  Lisansını Anadolu Üniversitesi/ İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi/ Sosyoloji Bölümlerine tamamladı.  Çocukluğundan beri bulduğu her kâğıt parçasına şiirler ve yazılar yazarak karalayarak duygu ve düşüncelerini yazdı. Sonra o yazdıklarına bakıp iyi ki bunları içimde tutmamışım diyerek bazen yırttı bazen de sakladı. Çeşitli kompozisyon ve şiir yarışmalarında ödüller aldı. Ödüller ve bazen yergiler onun yazma isteğini daha çok artırdı.  Sürekli gelişim ve değişimden yana olduğu için birçok seminer ve eğitim programına katıldı. Bunlardan bazıları; T.C. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Yönetimi Geliştirme Kursu Sertifikası (1997), Yaratıcı Drama Eğitimi (ODTÜ-2013), Türk Hava Kurumu Üniversitesi-Aile Danışmanlığı Eğitimi,  NLPAT NLP Academy Turkey/ NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, St Clements University- Temel Kuantum Düşünme Teknikleri Sertifikası (2015),  St Clements University-Nefes Terapisi Sertifikası (2015),  St Clements University-Bilinç Altı Analizi Sertifikası (2015),  St Clements University-Sigarayı Bırakma Yolları Eğitim Sertifikası (2015),   St Clements University-Parapsikoloji Eğitim Sertifikası (2015),  Regresyon Hipnoterapisi (İleri Hipnoz Eğitimi/Teorik/uygulamalı).

Çıkarmış olduğu Kitapları: Poliste Arama (2002) EGM yayınları

Polise Görev Veren Mevzuat Rehberi EGM yayınları

İletişim, ilişkiler ve yemek adabı üzerine ‘Polis İçin Günlük Yaşam Kuralları’

kitapları EGM yayınları arasında ( 2002) çıkmıştır. “Güzden Önce Aşktan Sonra” adlı şiir kitabı, Gündüz Kitabevi (2005) Ankara.

Basın dünyasında birçok gazetede köşe yazarlığı yapan yazar aynı zamanda birçok Radyo ve Televizyon programları da yapmıştır.

Birçok okul, Üniversite ve Kurumda seminerler vermektedir.

Çeşitli STK’larda yönetim kurulu üyelikleri vardır.

Yazar her insanın mutlaka iyi bir yönünün bulunacağına inanıyor ve yaşama kaynağını “sevgi” den beslenmek şeklinde açıklıyor.

Halen Ankara Üniversitesinde “Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı” bölümünde yüksek lisans yapmaktadır.  Bundan daha iyi nasıl olur?

Daha başka neler mümkün.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0