SOMATO PSİŞİK DENGELEME (SPD)

Somatoform bozukluklar kavramı, çeşitli ruhsal hastalıkların oluşturduğu belirsiz bedensel rahatsızlıklardır.*

‘Belirsiz’ kelimesinden kasıt, hekim tarafından yapılan muayene sonucunda mevcut rahatsızlığı izah edebilecek herhangi bir bedensel nedene rastlanılmamış olmasını ifade eder. Çeşitli uzuvlarda (örneğin sırt, karın, baş veya eklemler) ağrıların yanı sıra baş dönmesi, mide bulantısı, karın şişkinliği veya kalp rahatsızlığı ve solunum güçlüğü görülebilir.

Çoğu kişinin zaman zaman belirsiz bedensel rahatsızlıkları olur. Eğer bu rahatsızlıklar uzun süredir devam ediyorsa, bariz acı veriyor ve söz konusu kişinin günlük yaşantısını oldukça olumsuz etkiliyorsa, o zaman bir somatoform bozukluktan söz edilebilir.

Bu tür rahatsızlıkları olan kişiler, bu rahatsızlıkların nedenini bulabilmek için genelde tekrar tekrar hekimlere başvururlar. Ancak herhangi bir bedensel rahatsızlığın bulunmadığını gösteren pozitif sonuç bile o insanları tatmin etmeyebilir. 
 
Bedensel rahatsızlıklarda ilk olarak mutlaka aile hekimine müracaat edilmelidir. Eğer hekim tarafından rahatsızlığın sebebini açıklayabilecek bir bedensel hastalık tespit edilemezse, bir uzman hekim (psikosomatik tıp veya psikiyatri alanında) ya da psikolog ile görüşme yapılması anlamlı olur. 
Akademimizde bulunan omega, frekans (beta, alfa, theta) tarama cihazı, biorezonans cihazı, bach çiçekleri frekansı cihazı, bioenerji ve çakra ölçüm cihazı vb. teknolojik cihazlar ve uygulanan teknikler ile danışanlarımız bizden destek alabilir. 
*Koçluk Akademisinde insanların yaşamlarına destek olabilecek uygulamalar yapılmakta olup, kesinlikle hekimlerin, psikiyatrların, psikologların alanına girebilecek hiç bir uygulama ya da işlem yapılmamaktadır. 
 

 

Cialis satış sitesi Kamagra jel

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0