KARİYER KOÇLUĞU

kariyerkocluguKariyer, insan hayatının en vazgeçilmez yaşam hedeflerinden birisidir. Kariyerin, algısal olarak akademik alanda ya da iş yaşamında önemli olduğu düşünülse de, esasında çocukluktan başlayıp hayatta kaldığı müddetçe insan hayatının her yerinde olduğunu düşünmekteyiz. Zira, her çocuk doğduğunda kendisine yakıştırılan ya da olması istenilen ilk şey sahip olması gereken meslektir. Aile/çevre bunu yaparken aslında çocuğuyla alakalı bir kariyer beklentisi/hedefi belirlerler. Okul hayatında, iş hayatında hatta emeklilikte bile durum farklı değildir.

Kariyer kavramının özellikle son zamanlarda daha da önemli hale gelmiş olmasından dolayı, kariyer hedefi olanlar için profesyonel desteği de zorunlu kılmıştır.

Kariyer konusundaki en ciddi yanılsama ve yapılan en ciddi hata ise kişinin kendini, yeteneklerini, güçlü/zayıf taraflarını bilmeden başkalarından etkilenerek kendine ait olmayan beklentiler içerisine girmesidir. Kendine ait olmayan hedeflere ulaşmaya çalışmak ise başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali fazla olduğundan dolayı hem motivasyonu düşürmekte hem de kaynakların gereksiz yere kullanılmasına sebep olmaktadır.

Koçluk, Kariyer ve Gelişim Akademisi olarak, kariyer hedeflerinin çocukluktan itibaren belirlenmesi ve takip edilmesini doğru buluyoruz. Çocukluk çağını atlatmış ve iş hayatının içinde olan yetişkinlere ise yeniden planlama ya da güçlendirme konusunda sistematik olarak destek oluyoruz. Öncelikle kişiyi analiz ederek başlayan ve süreç boyunca yeteneklerinin geliştirilmesi ve hedefine doğru güçlü adımlarla yürümesini sağlayan sistematik desteğimizle güçlü ekibimizle hayatın her alanına yönelik bütünsel çözümler üretiyoruz.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0