KOÇLUK DESTEKLERİ

koclukdPROFESYONEL KOÇLUK

Terapi ve desteklerin içerisinde en güçlü ve sistematik değişimin sağlandığı yöntem profesyonel koçluk ’tur.  Kişilerin beklentilerine paralel olarak güçlü sorular, etkin dinleme, geri bildirim verme ve çok sayıda psikometrik test ve teknikler kullanılarak gerçekleştirilir. Amaç, profesyonel koçun, müşterisini kendi doğrularına yönlendirmeden potansiyelini, kaynaklarını ve içsel dinamiklerini fark ettirerek kapasiteye ve sonuca dönüştürmesine nitelikli olarak destek olmasıdır.

 

PROFESYONEL YAŞAM KOÇLUĞU

İnsanların yaşadığı olaylardan, ilişkilerden, travmalardan, hayatındaki belirsizliklerden, vb.  kaynaklanan mutsuzluk, tükenmişlik, değersizlik, hedefsizlik, kaygı vb. sorunların kalıcı olarak çözümü ya da daha kaliteli, mutlu, keyifli ve zengin olarak yaşama beklentilerine yönelik olarak tamamen kişiye özel sistematik destekleri içerir.

 

PROFESYONEL KARİYER KOÇLUĞU

Müşterilerimizin kişilik tipi, öğrenme tarzı, esneklik düzeyi vb. çok sayıda özelliklerini, uyguladığımız test ve tekniklerle belirleyerek güçlü analizler sonrasında kariyer hedefi ile uyumlu hale getirmeyi; devamında da hedefe doğru ilerlerken ihtiyaç duyabileceği eğitim, kaynak, motivasyon, cesaret vb. konularda ona nitelikli olarak yol arkadaşlığı yapılmasını içerir.

Profesyonel Kariyer koçluğunda, mentörlük ve eğitim destekleri verilmektedir

 

PROFESYONEL YÖNETİCİ VE TAKIM KOÇLUĞU

Her kademe yöneticilere;

Özel sektör işletmelerinde ya da kamu kurum ve kuruluşlarında her kademe yöneticilere; klasik yönetim anlayışından farklı olarak yöneticilik nosyonuna çağın en güçlü yönetim aracı olan koçluğu da dahil ederek yönetme becerilerini kazandırmaya yönelik koçluk desteğini içerir.

Yeni atanmış yöneticilere ya da yönetici adaylarına

Koçluk destekli yönetim dinamikleri, liderlik, ekip kurma ve yönetebilme, iletişim vb. yönetici yetkinliklerini geliştirmeye ve güçlendirmeye yönelik destekleri içerir.

Profesyonel Yönetici ve takım koçluğunda, mentörlük ve eğitim (eden dili, ses, konuşma, diksiyon, temel iletişim becerileri, ikna ve uzlaşma becerileri) destekleri verilmektedir.

 

PROFESYONEL ÖĞRENCİ VE EBEVEYN KOÇLUĞU

Öğrencilerin ders başarısı, sınav kaygısı, odaklanma, dikkat geliştirme, hedef belirleme, kariyer gelişimi vb. okul başarısına yönelik desteklerle birlikte, hobi geliştirme, ilişki yönetimi, sosyalleşme, ergenlik dönemi geçişleri vb. yönelik hayata yönelik destekler bütünsel olarak verilmektedir.

Bununla birlikte, öğrencilerin anne-baba-kardeş ile olan iletişimleri, arkadaş ve okul aidiyetliği, sosyal uyumluluk ve bunların tamamının bütünsel olarak ders ve hayat başarısına dönüşmesine yönelik yol arkadaşlığı yapılmaktadır.

Öğrenci ve Ebeveyn Koçluğu desteği, eğitim öğretim sezonunu kapsayacak şekilde olursa çok daha verimli olmakta ve somut başarıya dönüşebilmektedir.

 

PROFESYONEL SİYASET KOÇLUĞU

Koçluk destekli beden dili, ses, konuşma, diksiyon, temel iletişim becerileri, ikna ve uzlaşma becerileri, kitleleri etkileme stratejileri, propaganda, içerik hazırlama, stres yönetimi vb. çok sayıda konuda eğitim destekli seans hizmetleri verilmektedir.

 

PROFESYONEL İLİŞKİ KOÇLUĞU

İlişki konusunda sorun yaşayan ya da ilişkisini daha da keyifli/nitelikli/mutlu hale dönüştürmeyi isteyenler için koçluk mentörlük ve eğitim destekli yol arkadaşlığıdır.

Özellikle ilişki konusunda kavramların yeniden tanımlanması, ilişki haritası, ilişkinin mesafe aralığı, cinselliğin ilişkideki yeri ve düzeyi, vb. konularında müşterilere güçlü farkındalıklar kazandırılarak ilişki yönetime becerilerinin geliştirilmesine yönelik destek olunur.

 

SAĞLIKLI YAŞAM VE KİLO KOÇLUĞU

Her davranışın ve hastalığın bilinçaltında duygusal bir karşılığı vardır. Ki kiloların asıl sebebi de yediğimiz içtiğimiz yiyecekler ya da içecekler değil, bilinçaltında onlara yüklediğimiz anlamlardır. Bu şu anlama gelir; bilinçaltı kodlarımız değişmediği müddetçe diyetle kilo verilse bile hızlı şekilde ve katıyla geri alınır. Bu bölümü okuyorsanız siz de bu durumu muhtemelen hayatınızda en az bir kere tecrübe etmişinizdir.

Koçluk seanslarımızda kullandığımız test ve tekniklerle, öncelikle müşterilerimizin kiloya yönelik bilinçaltındaki kodlamaları ve duygusal karşılıkları tespit edilmektedir. Devamında ise koçluk, meditasyon ve bilinçaltı telkin gibi yöntemler kullanılarak onların kalıcı olarak yenileriyle değiştirilmesine ve bir daha kilo almayacak şekilde davranışa dönüştürülmesine yönelik seans ve uygulamalar yapılmaktadır.

Müşterilerimizin, yeni alışkanlıklar kazanırken stres seviyesinin dengede kalması, motivasyonunun yüksek olması, hedefe yönelik inançlarının güçlü tutulması amacıyla motivatörlük desteği de verilmektedir.

Not: Diyetisyenlerin ve beslenme uzmanlarının alanına giren konularla alakalı, hiçbir şekilde diyet listesi, önerisi vb. verilmemektedir.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0