MEHMET ALİ ÇİÇEKÇİ

1975 yılında Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. 1998 yılında Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Eğitim Fakültesi EPÖ programında yüksek lisans eğitimine başladı. Ayrıca Sınıf Öğretmenliği sertifikası bulunan Mehmet Ali Çiçekci Halkla İlişkiler Bölümünü de bitirerek 10 yıl dershane ve özel okullarda Fizik Öğretmeni olarak görev yapmıştır.

2005  yılında kurduğu KIRMIZI KARINCA Eğitim Danışmanlık Merkezinde Kişisel Gelişim Uzmanı olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri, Bilinçaltı Öğrenme, KOD ve NLP Eğitmenidir. Ayrıca Fizik Öğretmeni ve Halkla İlişkiler Uzmanıdır. Adana’da birçok okul ve eğitim kurumunda Eğitim Danışmanlığı yapan Mehmet Ali Çiçekçi öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve iş dünyasına değişik konularda seminerler ve eğitimler vermektedir.

3 tanesi derleme olmak üzere toplam 11 kitap çıkartmıştır, bunlardan biri de şiir kitabıdır. Anlayarak Hızlı Okuma Tekniklerinde bir farklılık yaratarak Zihinsel Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi başlatmıştır ve önce Türkiye Şampiyonluğunu sonra da Dünya Rekorunu Adana’ya kazandırmıştır.

Kuantum Öğrenme Eğitim sentezini Türkiye’de ilk kez bir özel okulda uygulayan Mehmet Ali Çiçekçi, Kırmızı Karınca projesini Eğitim Dünyasına sunmaktan mutluluk duymaktadır. Ayrıca son olarak ta KOD (Konsantrasyon-Odaklanma-Dikkat Dağınıklığı) Eğitimini başlatarak Hiperaktivitenin ilaçsız olarak ta büyük oranda çözüleceğini göstermiştir. Bütünsel Deha Beyin, 8 Gözlüklü Bakış Açısı, İnovatör Öğretmen projeleri üzerine çalışmaları devam etmektedir.

Öğrenci, öğretmen, anne-baba, iş dünyasına farklı konularda seminerler ve eğitimlere devam etmektedir. Yaşam Boyu Eğitim, Eğitimde Yenilikçilik felsefelerini benimsemiş olan Mehmet Ali Çiçekçi sonsuz bir öğrenme okyanusunda öğrenme ve öğretme kulaçlarını atmaya devam etmektedir.

 

Katıldığı Kurslar:

 2014 Öğrenci Koçluğu Eğitmenlik Sertifika Programı

2013 Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı

2013 Brain Gym Sertifika Programı

2006 Hipnoz Sertifika Programı

2005 Diksiyon Eğitimi

2004 Öğrenmeyi Öğrenme Sertifika Programı

2003 NLP Practioner ve Master Practioner Sertifika Programı

2002 Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitmenlik Serttifika Programı

 

Verdiği Eğitimler:

Zihinsel Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Kod Dikkat Eğitimi

Hafıza Teknikleri İle Etkin Öğrenme

Öğrenci Kariyer Belirleme Programı

Keyifli Ders Çalışma Teknikleri

Bütünsel Deha Beyin Eğitimi

Etkili Anne-Baba Eğitimi

Sihirli Satış ve İkna Stratejileri

8 Gözlüklü Bakış Açısı

İnovatör Öğretmen

Stres ve Öfke Yönetimi

Beden Dilini Etkin Okuma ve Kullanma

Zaman Yönetimi

Etkin İletişim Teknikleri

Takım Olabilme ve Kalabilme

Kişilik Özellikleri

Kelimelerin Sihirli Dünyası

İnovatör Lider

Share and Enjoy !

0Shares
0 0