MUTLULUK SATIN ALINIR MI?

Mutluluk mu satın alıyoruz? geleceğimizi ve özgürlüğümüzü mü satıyoruz?

Çoğu insan yaşadığı sorunlardan kurtulabilmek için genellikle ihtiyacı olmayan şeyleri satın alıyor ya da aç olmadığı halde yiyor. Yani tüketiyor..

Bazı insanlar da sıklıkla gittiği eğlence mekanlarında, tatil adı altında gösteriş yaparak ya da cinsel fantezilerinin peşinde haz odaklı yaşayarak sorunlarından uzaklaşmaya çalışıyor. Yani sorunlarından kaçıyor..

Bazıları ise ne yiyor, ne eğleniyor, ne de geziyor.. Tamamen içine kapanarak kurban edilmeyi beklercesine kaderine teslim oluyor. Ya da bi yerlerden mucize bekliyor..

İnsanlar sorunlardan ne kadar uzağa kaçmaya çalışsa da sorunlar kendi beyninin dibinden hiç ayrılmıyor. Daha da vahim olanı, sorunlardan uzaklaşarak anlık mutluluklar sağlamak adına gereksiz harcamalar yaparak borçlanıyor, gereksiz olarak yiyerek şişmanlıyor ve sağlığı bozuluyor ya da haz odaklı yaşayarak tatminsizlik ve değersizlikten kaynaklı daha da büyük mutsuzluklar oluşturuyor.

Şu çok net ki hiç kimse gereksiz; harcayarak, yiyerek, eğlenerek ya da içine kapanarak sorunlarını kalıcı olarak çözemez ve mutlu olamaz. Hatta sorunlardan kaçmaya çalışılırken farkında olmadan borç, kilo, obezite, madde bağımlılığı, alkol, tükenmişlik, depresyon gibi daha büyük sorunların kucağına düşebilir.

Demem o ki MUTLULUK SATIN ALINAMAZ. Satın almakla ya da diğer sebeplerle yapılan her türlü çabanın adı, HEM GELECEĞİN HEM DE ÖZGÜRLÜĞÜN PEŞİNEN SATILMASIDIR.

Sorunların çözümüne ve geleceğe yönelik en doğru ve kalıcı yatırımlar ya da harcamalar ise öğrenmeye ve gelişime yönelik olanlardır.

Profesyonel koçluk, yaşam koçluğu, kariyer koçluğu, öğrenci koçluğu, access bars, theta healing, kanalıyla yapılan seans ve terapiler, kişinin kendi farkındalığını bulmak adına oldukça faydalı olmaktadır..

LÜTFEN KENDİNİZE YATIRIM YAPIN, ÖMÜR BOYU ÖĞRENMEYE DEVAM EDİN..

 

Orkun İsmail POLAT

Profesyonel Koç & Yaşam Koçu

Kariyer Koçu & Mentör