YAŞAM KOÇLUĞU

Koçluk eğitimlerimizin içeriği, profesyonel koçluğun temel felsefesi ile toplumumuzun kültürel dokusu, sosyal yapısı, gelenekleri ve inançları sentezlenerek hazırlanmıştır.

Koçluk, Kariyer ve Gelişim Akademisi olarak Yaşam Koçluğu’nu, koçluk öğretisinin günlük hayatta karşılığı olan ve kullanılabilir hale getirilmiş bilgiyle yapılmasını benimsemekteyiz. İçeriklerimiz de Profesyonel Koç, Mentor, Motivator ve Eğitmen olan İsmail Polat’ın koordinatörlüğünde alanında başarılı olmuş ekibimiz tarafından hazırlanmakta ve güncellenmektedir. İçeriklerimiz hazırlanırken, kişinin yeteneklerinin koçluğun temel teknikleriyle doğru şekilde entegre edilmesini kolaylaştıracak analizler yapılmaktadır.

Koçluk, yapısı gereği öncelikle koçların kendi hayatında içselleştirmesi ile gelişecek ve yapılabilecek bir meslektir.

Popüler olan her meslek grubunda olduğu gibi koçluk mesleğinde de eğitimini almadığı halde kendisini ‘Yaşam Koçuyum’ şeklinde tarif eden insanlar yaşam koçluğunu toplum nazarında bir meslek tanımından çıkarıp title olarak algısınmasına sebep olmaktadırlar. Hal bu ki yaşam koçluğu, insanların hayatında ölçülebilir faydalar oluşturan nitelikli bir meslektir.

Koçluk, Kariyer ve Gelişim Akademisi olarak Koçluk eğitimlerimizi ve hizmetlerimizi ICF’in mesleki ve etik kurallarını referans alarak vermekteyiz.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0