YÖNETİCİ KOÇLUĞU

yoneticikocluguYönetim, sanatların en eskisi, bilimlerin ise en yenisidir. Yönetim kavramı, kişinin kendinden başlayıp, ailesi ve işiyle devam eden dinamik bir daimi bir süreci ifade eder. Yönetebilirlik ise günümüzün ebilitesi en gerekli şartlarından birisidir. “Kendini yönetebilen ailesini yönetebilir; bunları iyi yapabilen insan kuvvetle muhtemel diğer yönetim alanlarında da başarılı olur.” şeklinde genel bir kanaat vardır. Bu tamamen yanlış olmamakla birlikte mutlak bir doğru da değildir.

Arada kan bağına dayalı hukuk olan aile vb. küçük grupları yönetmekle, bilgiye, birikime ve yeteneğe dayalı iş hayatında ki insanları yönetmek arasında önemli farklar vardır. Zira, iş hayatında olanlar hem farklı kültür hem de farklı kişilik tiplerinden oluştuğu için standart kalıp çözümlerle onları yönetmek hem zor hem de risklidir.
Günümüz şartlarında iyi ve güçlü bir yönetici olmak; liderlik, koçluk, iletişim, imaj, montorlük gibi donanımlara sahip olmakla mümkün olabilmektedir.

Koçluk desteğimiz ve Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz de toplumumuzun kültürel dokusuna ve yapısına uygun olarak hazırlanmakta ve toplumda ve günlük hayatta karşılığı ya da kullanım alanı olmayan hiç bir bilgi verilmemektedir.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0